Zapraszamy do wymiany


    Pozyskiwanie nowych obiektów oraz zdobywanie i poszerzanie wiedzy o nich istotnie wpływa na jakość i wartość historyczną każdego zbioru. Najczęściej interesujące nas obiekty są kupowane na różnych giełdach, aukcjach internetowych, w antykwariatach lub od prywatnych kolekcjonerów. Kolejną możliwością powiększania zbioru jest wymiana z innymi kolekcjonerami, hobbystami, antykwariuszami, a nawet prywatnymi muzeami.

    W przypadku kolekcjonerów tłoków pieczętnych, wielu zbiera określony typ i rodzaj tłoków (pieczęci). Przykładowo mogą to być np. pieczęcie wojskowe, cechowe, pocztowe, kolejowe, urzędnicze, szlacheckie itd. Są także tacy, których interesują pieczęcie związane z określonym miastem, regionem, czy też nawet krajem. Kolejną grupą są kolekcjonerzy zwracające szczególną uwagę na poziom artystyczny wykonania pieczęci, w tym np. uchwytów, czy też obecność szlachetnych kamieni i kruszców z jakich zostały wykonane.

    W każdej kolekcji na pewnym etapie jej rozwoju może nastąpić redefinicja zbioru i część eksponatów nie będzie pasowała do jej nowego profilu. W takiej sytuacji często podejmowana jest decyzja o ich wymianie. Także kolekcjonerzy innych przedmiotów np. odznak, orłów, monet, czy dokumentów, którzy pozyskali często przypadkowo pieczęcie, mało interesujące dla ich kolekcji, mogą zaoferować ich wymianę na inne eksponaty.

    Dlatego na portalu Sigillarium.pl zostały stworzone możliwości takiej wymiany poprzez przepływ informacji pomiędzy osobami posiadającymi określone tłoki pieczętne do wymiany i poszukującymi obiektów, które mogą uzupełnić ich kolekcje.

SERDECZNIE  ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z TEJ FORMY WYMIANY KOLECJONERSKIEJ

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt pod adresem: sigillarium@gmail.com


Przedmioty kolekcjonerskie oferowane do wymiany podzielone zostały na trzy kategorie:


error: Content is protected !!